WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

Brytyjską markę Britax i niemiecką firmę Romer połączył w latach 70 wspólny cel: praca nad doskonaleniem i dostarczaniem na rynek najwyższej jakości fotelików samochodowych. Dzięki tej współpracy powstały doceniane na całym świecie foteliki o najwyższym standardzie bezpieczeństwa.

Obie marki powstały w latach 30 XX wieku.
W latach 60 marka Britax zasłynęła w Wielkiej Brytanii i Europie jako wiodący producent wyposażenia związanego z bezpieczeństwem w podróży, m.in.: hamulców, pasów bezpieczeństwa, akcesoriów oświetleniowych i kasków.

Marka zdobyła uznanie i renomę dzięki dbałości o jakość i kontrolę procesów, realizowaną poprzez testy fizyczne badające wytrzymałość produktów. Specjalistyczna wiedza w tym zakresie przyczyniła się do udziału w opracowaniu pierwszego światowego standardu dla pasów bezpieczeństwa, tzw. Standardu Brytyjskiego.

Foteliki marki Romer zyskały uznanie pod koniec lat 60 i od tamtej pory nieustannie ulegały modyfikacjom, wykorzystującym najnowsze zdobycze techniki. Więcej o klasykach z tamtych czasów przeczytasz TUTAJ (LINKOWANIE DO TEJ STRONY http://www.britax-roemer.pl/nasza-historia/50-years-britax-car-seats/).

Dzięki fuzji obu producentów powstała marka niemająca podobnych sobie wśród konkurencji. Przede wszystkim posiada ona podwaliny nie w przemyśle zabawkowym, ale motoryzacyjnym, co gwarantuje silne zaplecze technologiczne i know-how oparte m.in. na testach zderzeniowych.
Co świadczy o najwyższej jakości standardach bezpieczeństwa fotelików Britax Romer?

Udoskonalanie i testowanie rozwiązań we współpracy z branżą samochodową i wyścigową, m.in. markami Volkswagen i Audi
Innowacyjne rozwiązania technologiczne takie jak opracowany w 1997 we współpracy z firmą Volkswagen system ISOFIX.

Prekursorskie produkty, m.in. pierwsze w Europie nosidełko dla niemowląt.
Wiodąca rola marki podczas prac nad pierwszą w Europie ustawą dotyczącą przewożenia dzieci oraz nadzór nad jej kolejnymi nowelizacjami, aż do obecnego kształtu.

Dzięki powyższym elementom oferta marek zawiera najlepsze z osiągalnych rozwiązań dla komfortu podróżowania i bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów.

WAŻNE: GRUPY WAGOWE

Fotelik należy dobrać zgodnie ze wzrostem, wagą i wiekiem dziecka (3Xw).

Wg tych czynników foteliki dzielone są na 3 grupy:

GRUPA 0+ fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy

Wiek: od urodzenia do ok. 12 miesięcy

Waga: 0-13 kg

Wzrost: 40-85 cm

GRUPA 1 fotelik samochodowy

Wiek: 3-4 lat

Waga: 9-18 kg

Wzrost: 80-105 cm

GRUPA 2-3 siedzenie podwyższające z oparciem

Wiek: od ok. 3,5-12 lat

Waga: 15-36 kg

Uwaga: używanie podwyższenia bez wysokiego oparcia w przedziale 22-36kg nie jest już obecnie zalecane

Wzrost: 100-135 cm